BEBEĞİNİZ YÜZMEYİ ÖĞRENSİN

BEBEĞİNİZ YÜZMEYİ ÖĞRENSİN

Bebeğiniz Yüzmeyi öğrensin ;

Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin ; Bebeklerin sağlıklı gelişmesini sağlamak ve hayatları boyunca kemik ve kas sistemlerinin sağlam bir şekilde devam etmesini yüzmeyle sağlayabilirsiniz. Yüzme ile olası kas rahatsızlıkları biri durumlar yüksek oranlarda olumlu sonuçlar vermekte ve bebeğinizin gelişim grafiğini yükseğe çekmektedir. Bu amaçla bebeğinizin yüzme öğrenerek gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin 

Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebekler ne zaman yüzmeye başlayabilir?

Bebekler 2 yaşına kadar yaptıkları hareketlerin bilincine varmakta zorlanırlar. Normal olarak 2 yaşına kadar bebeklerin yüzmesi mümkün değildir. Ancak 2 yaşından sonra yüzme hareketlerini öğrenmeye ve bu hareketlerin farkına varmaya başlayabilirler. Bu nedenle bebeklerin yüzme kurslarında doğru yönlendirme sayesinde kendi hareketlerini kontrol ederek yüzmesi sağlanabilmektedir.

Çocuklar İçin Yüzme

Çocuklar İçin Yüzme

Bebeklere yüzme nasıl öğretilir?

 

Bir bebeğin yüzme öğrenmesi için hareketlerinin farkında olması ve kendisini geliştirebilmesi açısından önemlidir. Bebeklerin sadece sağlıklı olmak değil aynı zamanda profesyonel yüzücü olması isteniyorsa 9 aylıktan sonra yüzme derslerine başlanması gerekmektedir. | Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin  Yüzmeye bu kadar erken başlamak çocuğun motor harekelerinin ve farkındalık duyusunun artmasını sağlar. Ayrıca suyu yutmama ve su içerisinde dengede kalma en önemli öğretilerdir. |Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebeklere yüzme öğretimi hem aile bireyleri hem de yüzme hocası eşliğinde kontrollü bir şekilde adım adım gerçekleştirilmektedir. Burada önemli olan bebeğin sudan korkmamasına dikkat edilmesi olacaktır. Aksi halde su korkusu yüzme öğreniminin önüne geçecek ve büyük bir engel oluşturacaktır. |Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebek Yüzme Dersi

Bebek Yüzme Dersi

Bebeklerde yüzme teknikleri

Bir bebeğin yüzme tekniklerini ve kendine has yüzme stilini ortaya çıkartması ancak yüzmenin belirli hareketlerinin öğrenilmesiyle meydana gelir. Yüzme kursları bu aşamada bebekleri doğru yönlendirerek ilerleyen zamanlarda kendisine özgü olan tekniğini geliştirmesine yani kedisini bulmasına yardımcı olacaktır. |Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebeklere Özel Yüzme Dersi

Bebeklere Özel Yüzme Dersi

Yüzme kursunun bebeklere avantajları

Bebeğin yüzmeyi bir profesyonel eşliğinde öğrenmesi, ileride kalıplaşmış hataların oluşmasının önüne en baştan geçilmesini sağlar. Bu bağlamda profesyonel yüzme hocası en doğru bilgileri ve yönlendirmeleri bebeğinize aktaracak ve doğru yönlendirecektir.

Bir diğer avantaj ise erkenden ve doğru bir şekilde suyla tanışan bebek Özelyüzmedersleri kulüp ileride yanlış müdahalelerle ortaya çıkabilecek su korkusunu yaşamadan suyla barışık bir şekilde yüzme hayatına devam edebilecektir.

Tüm bu avantajlar bebeğiniz için çok önemlidir.

Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu? : Zamanında yüzme imkanı bulamamış veya boğulma tehlikesi geçirmiş kişiler ve su korkusu olanlar artık korkmanıza gerek yok.  İyi bir Yüzme Kursu seçerek yüzmeyi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli konulardan biri gideceğiniz yüzme kursunu iyi araştırmanız gerekir.

Read more

Neden Özel Yüzme Dersi

Neden Özel Yüzme Dersi

Neden Özel Yüzme Dersi : Özel yüzme dersi kimler almalıdır sorusunun karşılığını şöyle açıklamak gerekir.Yüzmeyi öğrenmenin çabuk yolu, en kısa ve en Kaliteli yoludur. Eğer çok su korkunuz varsa, Daha önce boğulma tehlikesi geçirdiyseniz veya zaman kısıtlamanız varsa Özel yüzme dersi almalısınız. Bu konu bizim uzmanlık alanımızdır. Yaklaşık 25 senedir özel yüzme dersi vermekteyim, ve yüzlerce yüzme bilmeyen insana Yüzme öğrettik.

Read more

Katie Ledecky Rekora Doymuyor

Katie Ledecky Rekora Doymuyor

Katie Ledecky Rekora Doymuyor

Katie Ledecky Rekora Doymuyor : OLİMPİYAT şampiyonu yüzücü Katie Ledecky, Texas’ta düzenlenen yarışta bir kez daha dünya rekoru kırdı. ABD’li sporcu böylece kendi rekorunu 2.86 saniye geliştirmiş oldu. 2012’de Londra’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları‘nda, henüz 15 yaşındayken altın madalyaya ulaşan Ledecky, 8:11.00 yüzerek rekorunu yaklaşık 3 saniye geliştirdi. Ledecky, geçen yıl dünya şampiyonasında 8:13.86’lık derece yapmıştı.

Read more

Yüzmenin Türkiyedeki Yeri

Yüzmenin Türkiyedeki Yeri

Yüzmenin Türkiyedeki Yeri

Yüzmenin Türkiyedeki Yeri : Yüzme sporunda, Türklerin daha Orta Asya’dan göç etmeden oradaki nehirlerde ve göllerde yüzdükleri, bilinen bir gerçektir. Londra’daki British Museum’da bulunan bir kabartmada, Uygur Türkleri’nin bugünkü kulaç sitilini bildikleri görülmektedir. Asur-Babiller’in de yüzme sporuyla uğraştıklarına ilişkin belgeler vardır. M.Ö. VIII. yüzyıla ait olduğu sanılan bir Asur kabartmasında, düşman oklarından kaçan Asur savaşçılarının yüzerek karşı kıyıya çıktıkları görülmektedir.

Read more

Bebekler için Yüzme Kursu

Bebekler için Yüzme Kursu

Bebekler için Yüzme Kursu

Bebekler için Yüzme Kursu : Bebekler için yüzme fiziksel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine ciddi oranda katkı sağlar. Bebeklerimiz fiziksel gelişiminde yüksek rol oynayan kas sisteminin gelişiminde yüzmenin etkisi oldukça büyüktür özel yüzme dersi ile bebeklerimiz için yüzme dersi vermekteyiz.İster sitenizde ister bizim havuzumuzda bire bir özel yüzme kursu vermekteyiz.

Read more

Yüzmenin Tarihçesi

Yüzmenin Tarihçesi

Yüzmenin Tarihçesi

Yüzmenin Tarihçesi : İnsanoğlunun yüzme ile tanışmasının tarihi tam olarak bilinmiyor. Çünkü yüzme ile spor olarak değil yaşam için ihtiyaç olarak tanışan insanoğlunun, M.Ö. 9000 yıllarında yüzdüğü Libya’da bulunan tarihi bir mağaranın duvarındaki resminden anlaşılıyor. Büyük İskender’in ve Julius Sezar’ın dönemlerinde iyi birer yüzücü olduğu tahmin edilirken Platonun ‘yüzemeyenler eğitimde zayıf kalırlar’ dediği biliniyor.

Read more