YÜZMEK İÇİN NE YAPILMALI

DAHA İYİ YÜZMEK İÇİN NE YAPILMALI

Yüzmek için ne yapmalı nasıl hareket etmeli ve nefesimizi nasıl kullanmalıyız. Yorulmadan yüzmek ve doğru uygulamaları sizlere kısa olarak anlatmak istiyorum. Burada en önemli amaç suya en iyi şekilde ve mümkün olduğu kadar uyumlu hareket etmeden geçiyor.

Özel Yetişkin Yüzme Kursu
Özel Yetişkin Yüzme Kursu

SUYA UYUMLU HAREKET ETMEYİ ÖĞRENMELİSİNİZ

Suya uyumlu hareket ederek işe başlayabilirsiniz.Su üzerinde durmadan veya yorulmadan yüzmek için suya uyum karşı direncinizi azaltmalsınız.Su ile kavga eder gibi yüzmek olmamalıdır. Yapılan en önemli yanlış ise suda durma hareketinde suyun biraz üzerine çıkmaya çalışmaktır. Suya rahat bırakın su sizi kaldırsın sonra sakin bir hareketve uyumlu hareketler yapın.

Yüzerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?
Yüzerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

NEFESİ DOĞRU KULLANIN VE AZ YORULUN

Nefesi doğru kullanarak daha az yorulabilirsin. Çalışmalarda ilk yapılacak ve öğretilecek hareketlerin başında gelmelidir. Bir kenardan diğer kenara yüzmek için asla nefesinizi tutarak yüzmeyin. İçinizdeki havayı tuttuğunuz ve bıraktığınızda nefessiz kalırsınız.

Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın
Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın

TEKNİĞİ DOĞRU UYGULAYARAK YÜZÜN

Tekniği ne kadar iyi uygularsanız o kadar az yorulacağınızdan emin olabilirsiniz. Elit yüzücüler suda adeta kayarak giderler. Bunun en önemli nedeni tekniği iyi uygulamalrından kaynaklanmasıdır. Doğru yüzme tekniği her zaman suya direnci en aza indirdiği gibi hızlı yüzmenize neden olacaktır.

Özel Yüzme Hocasi
Özel Yüzme Hocasi

SU ÜSTÜNDE NASIL KALABİLİRİM

SU ÜSTÜNDE NASIL KALABİLİRİM

Su Üstünde Nasıl Kalabilirim;

Su Üstünde Nasıl kalabilirim diye düşünenlere ve su üstünde kalamayan bazı tavsiyeler sunmak istiyorum. Amaç burada suya karşı direnç değil uyumlu hareket etmek gerektiğini belirtmek isterim. Yapılan araştırma ve tecrübeleri sizlere aktarmak isterim.

Yüzerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?
Yüzerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

KURBAĞALAMA HAREKETİNİ BAŞ DIŞARIDA TUTARAK SUDA KALABİLİRSİNİZ

Yüzme Kursu çalışmalarında en çok öğrenilmesi gerekirken kullanılacak tekniktir. Suda durmayı çözdüğünüzde artık yüzme probleminin yarısını aşmış olursunuz. Bu harekette önce duvarı tutarak kurbağalama ayak çalışmalısınız. Bu hareketi yüzme tahtası ile tekrar edin. Sonra işin kol hareketlerine kalıyor. Kollar ve eller birleşik ileri doğru uzanarak dışa doğru suyu çekip tekrar birleştirin. Pratik yaparken başınız suya oldukça yakın olsun sakın su üstüne çıkmaya çalışmayın.

Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın
Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın

YAPILAN HATALAR NELERDİR

Yüzmeyi yeni öğrenenlerin en çok yaptığı hata suya dikey durmaya çalışmaktır. Fizik kurallarına göre suyun kaldırma kuvvetinden yararlanmak için paralel olmalıyız. Aslında su üzerinde durmanın ne kadar kolay olduğunu durmaya başladığınızda anlayacaksınız. İyi bir anlatım ile görsel ve video olarak anlatmak daha faydalıdır. Suya batmak aslında oldukça zordur bunu örneklemek gerekirse Özel Yüzme Dersi size suya batın dersek asla batmayacak, yada su altından bir nesne çıkartmanız istendiğinde çıkartmak yada suya dalmak oldukça zor olacağını kendiniz test edebilirsiniz. İşte bunu algılamak için antrenör ile deneme yapabilirsiniz.

Kadikoy Çocuklara Özel Yüzme Dersi
Kadikoy Çocuklara Özel Yüzme Dersi

KOLLAR VE BACAKLAR UYUMLU HAREKET ETMELİ

Kollar ve bacakları uyumlu bir senkron ile hareket ettirerek ve egzersizlerini yerinde yapmarak çok basit olduğunu göreceksiniz. Yüzme çalışmasında avuçlarımız ile suyu dıştan içe içten dışa süpürme yapmalısınız. Köpekleme olarak ayaklarınızı itip çekerek ve kollarınızla suyu kendinize çekerek suda durma çalışması yapabilirsiniz. Suya kendinizi sıkmadan rahat bıraktığınızda hareket daha kolay olacaktır.

YÜZME ÖĞRENMEK İÇİN 5 TAVSİYE

YÜZME ÖĞRENMEK İÇİN 5 TAVSİYE

Yüzme Öğrenmek İçin 5 Tavsiye;

Yüzme Öğrenmek İçin 5 Tavsiye nedir.Yüzme öğrenmek zor gibi görünse de basit kuralları uyguladığınızda çok kolay öğrenirsiniz. Peki bunun yolu nasıl olmalı. Sizler için öğremekte izleyeceğiniz 5 kuralı anlatmaya çalıştık. Anlatacağımız yolu izlediğinizde rahatlıkla su üzerinde durmaya ve belli mesafeyi yüzmeye başlayacaksınız.

ÖNCELİKLE İYİ BİR ANTRENÖR BULMALISINIZ

Özel yüzme kursu eğitim tecrübesi bulunan iyi bir antrenör bulmakla işe başlamalısınız. Antrenörünüz size bir kaç referans vermelidir. Kullandığı yüzme havuzu nerede ve size yakın mı bu önemli bir konudur. Eğitim sırasında suya giren bir eğitmen size güven verecektir. En önemli konulardan biride size rol model olmalı. eğitmenin belgesinin olup olmadığını sormalısınız.

Yetişkin Özel Yüzme Dersi
Yetişkin Özel Yüzme Dersi

PSİKOLOJİK EĞİTİM OLDUKÇA ÖNEMLİDİR

Zihinsel olarak öğrenmeye karar vermelisiniz ve kendinizi gelmeden hazırlamalısınız.Eski bildikleriniz unutun ve eğitmenin söylediklerini uygulamaya çalışın. Öğretme öğrenmenin yarısı olduğu için antrenör yüzmeyi size konuşarak ve bir yolunu bularak öğretecektir. Biraz zaman alsa da mutlaka öğreneceğinizden şüphem yok.

Kadikoy Çocuklara Özel Yüzme Dersi
Kadikoy Çocuklara Özel Yüzme Dersi

YÜZME ÖĞRENMEK İÇİN 5 TAVSİYE NEDİR?

  • Size en yakın havuzu seçin,
  • Yüzme antrenörünün belgesini isteyin,
  • Daha önce eğitim verdiği bir kişinin referans olarak görüşün,
  • Deneme dersine katılın,
  • Kaç yıllık Kulüp yada kurum olduğunu sorgulayın.

Yüzme öğrenmek için kesinlikle geç kalmadığını bilmelisiniz. yaşınız ne olursa olsun yüzmeyi 1 ay gibi sürede öğrenebilirsiniz. Haydi Yüzmeye….

YÜZME ÖĞRENMENİN TAM ZAMANI

YÜZME ÖĞRENMEK İÇİN ŞİMDİ TAM SIRASI

Zamanında özel yüzme dersi yada öğrenmeye bir türlü zaman yada fırsat bulamamış veya boğulma tehlikesi atlatmış olabilirsiniz. Bir türlü çocukluğunuzda yüzme havuzu olmadığı ve bir öğreten olmadığı için yüzme eğitimi almamışsınız. Tüm bahaneleri bir kenara bırakın en iyi yüzme dersini nerede alabilirsiniz sizlere bu konuda yardımcı olacağım.

YÜZME ÖĞRENMEK İYİ BİR ANTRENÖRDEN GEÇER

Yüzmeyi öğrenmek kendinizi bu işe adamış ve antrenör seçimi eğitimi etkiler. Dışarıdan bakıldığında İyi bir teknikle yüzme dersi almak için antrenörün iyi olması gerekir. Yetişkin yüzme dersi havuzun uygunluğu ile bağlantılıdır.

Yüzme Teknikleri

Yüzme sporunda 4 sitil bulunmaktadır. Bunları kısaca anlatmak gerekirse Kelebek, Sırtüstü, Serbest, Kurbağalama olarak yarış yüzülür.

SERBEST SİTİL YÜZME TEKNİĞİ

Yüzme kursu başlangıcı olarak serbest Stil dört yüzme stilindeki en hızlısıdır. Suda Çekiş tekniği bir sağ kol bir sol kol şeklinde kabaca bir pervane gibi diyebiliriz. Vücudun pozisyonunda, Kolların çekiş ile ayak vuruşu ve nefes senkronu iyi koordine edilmelidir.

SERBEST SİTİL DE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

  • Suda Kol çekişi
  • Suda Ayak vuruşu
  • Suda Nefes koordinasyonu
  • Suda Vücudun suda duruşu

Kol çekişinin başlangıcı vücudun yatay tamamen suya paralel olması ile kolun omuz yardımı ile başımızın önünden uzanabildiğimiz en uzak noktadan suya girmesi ile yapılır. Suya Girişin yapılmasından sonra elin dıştan içe çok kısa bir hareket ile vücut altından kolu geriye kadar çekişini yapıp su içindeki kol hareketini Tamamlar. Yüzmede, Kolun bacak hizasından çıkışı yapıldıktan sonra omuz yardımı ile kolu dirsekten büküp suyun dışından ileri başımızın önünden tekrar suya girişini yapmak için uzatıp kol turunu tamamlar. Ayak vuruşu kollar ile uyum içerisinde çalışmalıdır. Kol çekişte ayak vuruşu birlikte yapılır. Suda Nefes almak için başın uygun bir şekilde çevrilmesi şarttır, Baş suya iyice yatmalıdır. Suda vücut pozisyonu, kol hareketlerinin koordinasyonu ve ayak hareketlerinin senkronu bozulabilir.

Sırt Üstü Yüzme Tekniği
Sırt Üstü Yüzme Tekniği

SIRT ÜSTÜ YÜZME TEKNİĞİ

Serbest yüzme stiline göre tam tersi sırt üstü suya yatılarak yapılır. Sırt üstünde ilk olarak kollar ve bacaklar açık şekilde yıldız yapılır. Serbest stil de  olduğu gibi bir kol turunda ayak vuruşu yapılır. Sırta Kol çekişleri serbest Yüzme de olduğu gibi birbirinin zıt yönlerde yapılır.

Ayaklar bacak hizasında hizasında kol düz bir avuç içi içe bakacak şekilde harekete başlar. Omuzlar rotasyon yaparak, Kol tam doksan derecelik bir açı aldığında avuç içi dışa dönerek başın arka tarafına kadar çekişi yapıp suya ilk olarak serçe parmak giriş yapar.

Kol suya giriş yaptıktan hemen sonra dirsekten bükülüp vücudun yanından bacak hizasına kadar çekiş ve sonrasında itiş yapılır. Böylelikle Kol hareketi turunu tamamlamış olur. Sırt üstü Yüzme de baş sabit tutulur, baş sürekli dışarıda olduğu için nefes almada problem konusu yoktur.

Kurbağalama Yüzme Tekniği
Kurbağalama Yüzme Tekniği

KURBAĞALAMA YÜZME TEKNİĞİ

Kurbağalama tekniği adından da anlaşıldığı gibi kurbağaların sudaki yüzüşüne benzemektedir. Kurbağalamada stilinde ayak ve kol koordinasyonu çok önemlidir. Kurbağalama Yüzme ayakların geriye uzatılıp ilk olarak kol hareketi yapılır. Suda Kollar baş önünde birleşik ileri doğru uzanmış bir şekilde ki pozisyon ile başlar.

Kol hareketi birbirinin zıt yönde yanlara doğru hareket ile başlayıp dirsekler bükülü omuz hizasına kadar suyun altında yüzümüz hizasına kadar bir yay çizerek suyun içindeki hareketi başlar.Başın önündeki kollar yüzümüze doğru yükselerek yüz hizasından dışarı çıkartıp ileri hızlı bir şekilde uzatırken ayaklar devreye girip kurbağa ayak yaparak kolların ileri uzanması ile ayakları itmeyle aynı zamanda tamamlanır. Suda Nefes almak için dışarıda olan başımızı da suyun içine sokarak nefes verme ile hareketin bir turu tamamlanmış olur.

Kelebek Yüzme Tekniği
Kelebek Yüzme Tekniği

KELEBEK YÜZME TEKNİĞİ

Kelebek, stilleri içerisinde en zor olanıdır. Kollar suya paralel olarak ileri atılır,ayaklar sanki birleşik olarak çift olur ve suya vuruş yapar. Kelebek sitilde hareketin merkezi beldir, bel bu stilde diğerlerinde olmadığı kadar önemlidir. Kelebekte aynı anda ayaklar suya vuruş yapması dolfin hareketi yaparak bel ayak vuruşunu tamamlar. Kelebek ‘te de nefes alma başın yukarıya kaldırılması ile gerçekleşir ve suya girdiğinde nefes verilir. Bazen yüzücüler nefes almak için başlarını yana çevirip,nefesi yandan almayı tercih eder.

Ayak vuruşu, Hareket kalça ekleminden yapılır. Dizlerin bükülmesi ile birlikte, üst bacak suya iner ve ayak parmak uçları suya vuruşu tamamlar. Suda ilerlemenin gerçekleşmesi için, alt bacak bir “kırbaç” hareketi yapmalıdır. Kolların hareketi üç evreden oluşur.1. Evre, Kolun suya girişi ve suyun tutulması, Yüzme kursu eller dışa doğru yay çizerek yapar. 2. evre Kolun suyu çekme evresinde ise, kollar hafif yana açılır ve hafif dirsekten kırılarak yaparak, suyu çekmeye başlar. 3. Kolun suyu itme evresinde, kollar suyu bacaklara doğru iter ve vücudun yanına yaklaşıncaya kadar devam ederek bitirilir. Tüm yüzme tekniklerini programına katılarak öğrenebilirsiniz.

Sağlık İçin Yüzme

Sağlık İçin Yüzme

Sağlık İçin Yüzme

Bireysel olarak yapılan ve vücudumuzdaki bütün kasları aynı anda harekete geçiren yüzme sporu, sağlık için en faydalı sporlardan birisidir. Bu bakımdan sağlık için yüzme sporu sıkça tavsiye edilmektedir. Yüzme esnasında sırt, kol, bel, omuz, karın ve bacak kasları aynı anda çalıştığı için; sağlık açısından ciddi faydalar elde edilir.

Sağlık İçin Yüzme

Sağlık İçin Yüzme

Yüzmenin Sağlığa Etkileri Nelerdir?

Yüzme sporu vücut içerisinde genel bir rahatlama hali yaratır. Özellikle yaşadığınız fiziksel sorunlar dolayısıyla yüzme sporuna sıkça başvurabilir ve organları rehabilite edebilirsiniz. Yüzme sırasında bütün kas ve dokular harekete geçtiği için, vücut sağlığı korunur ve günlük enerjiniz üst düzeye çıkar. Özellikle bel ve sırt ağrılarıyla sıkça uğraşan kişiler, yüzme sporuna sıkça başvurabilir. Böylece doğal bir şekilde bu bölgelere etki edilir ve kısa sürede belirgin sonuçlar elde edilir.

Yüzme Kursu

Yüzme Kursu

Yüzmek Zayıflatır mı?

Yüzme Kursu Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için uygulanabilecek en etkili spor, yüzmedir. Bedensel ve bölgesel olarak yağlardan kurtulmak için yüzme sporuna günlük olarak belirli bir vakit ayırabilir, fazla kiloları yok edebilirsiniz. Yüzme sırasında tüm kaslar güçlü şekilde hareket ettiği için yağ yakımı maksimum düzeyde olur ve aynı zamanda bacak ve göğüs kaslarında sıkılaşma görülür. Fit bir görüntüde kalarak zayıflamak isteyen kişiler bu bakımdan yüzme sporunu kullanabilir.

Yetişkin Yüzme Dersi

Yetişkin Yüzme Dersi

Hamilelikte Yüzme Faydalı mıdır?

Gebelik döneminde yaşanan yoğun bel ve sırt ağrılarından kurtulmanın en etkili yolu yüzmedir. Bu bakımdan anne adaylarına belirli program dahilinde yüzme sporu sıkça önerilir. Ancak hamile kadınların yapacağı yüzme sporunun temposu oldukça düşük olmalı ve maksimum 30 dakika olmalıdır. Hafif tempoda yapacağınız yüzme, bel ağrılarını yok eder ve kusma gibi şikayetleri minimum düzeye indirir. Ayrıca yüzmeye başlamadan önce mutlaka 3-5 dakika kadar ısınma hareketleri yapmak gerekmektedir.

Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın

Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın

Yüzmenin Sağlığa Olumsuz Etkisi Var mıdır?

Genel sağlık durumunuzu ihlal etmediğiniz sürece yüzme sporunun hiçbir şekilde olumsuz etkisinden söz edilemez. Devam eden ağır dereceli bir hastalığı olan kişilerin mutlaka doktor gözetiminde yüzmesi gerekiyor. Ayrıca yüzme esnasında yoğun bir enerji sarfiyatı olacağı için, süresi çok fazla uzun tutmamak da gerekmektedir. Yüzme sporu her zaman için belirli program dahilinde zaman kısıtlaması yapılarak uygulanmalıdır.

Yetişkinlere Özel Yüzme Dersi

Yetişkinlere Özel Yüzme Dersi

Yetişkinlere Özel Yüzme Dersi;

Yetişkinlere özel yüzme dersi ve yüzme eğitimi almak başta vücudu fiziksel açıdan çok rahatlatmaktadır. Yetişkinlerin daha sonrada yüzme dersi almak istemelerini destekleyerek kaliteli havuz ortamında ve tecrübeli eğitimcilerimizle birebir olarak vermekteyiz. Yüzme ilk önce çocukluk yaşlarında öğrenilen bir spor dalıdır. Fakat bazı kişiler vakit bulamadıkları veya başka nedenlerden dolayı yüzme eğitimini daha sonraya bırakırlar. Yetişkinlerin özel yüzme eğitimlerine katkı sağlayarak yüzme seviyelerini artırmaktayız. Yetişkinlere özel yüzme dersi için tüm ekibimiz hazırdır.

Yetişkinlere özel yüzme dersi

Yetişkinlere özel yüzme dersi

Bizimle Hayata Kulaç Atın

Özel yüzme dersi yetişkinler için ayrı havuzlarda verilmektedir. Özel ders saatleri ayarlanarak kişilerin seviyelerine göre ayarlanmaktadır. Kursumuzda yüzme seviyeniz ne olursa olsun, tecrübeli hocalarımız detaylı şekilde yüzme eğitimlerini vermektedir. Yüzme hizmetinin verilebilmesi için kursiyerlerimizin istekli ve bu konuda kararlı olmaları istenmektedir. Biz gerekli ortamı sağlayarak onlara destek sağlamaktayız. Özel yüzme dersleri denilince gözünüz korkmasın. Çünkü kısa zaman içinde ödeyeceğiniz makul ücretlerle yüzme eğitimini alarak yüzmeye başlamanız sizi çok mutlu edecektir.

Özel yüzme dersi

Özel yüzme dersi

Özel Derslerimizle Yüzme Eğitimi

Kurslarımız da yetişkinler için özel yüzme dersleri Swimlabs havuzları 360’lik video sistemi ve havuz aynaları ile donatılmıştır. Bu sistemlerle yüzme derslerini daha iyi şartlarda alacağınız için kısa sürede yüzmeyi kavrayacaksınız. Yüzmeye karar verdiğinizde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Gerekli tüm detayları ekip arkadaşlarımız sizlerle paylaşacaktır. Attığınız her kulaç size huzur ve mutluluk verecek. Kameralı yüzme kurslarımız size hangi evrelerde hata yaptığınızı veya doğru hareketlerinizde kendinizle gurur duymanızı sağlayacaktır.

sağlıklı yüzme dersi

sağlıklı yüzme dersi

Yüzmenin Verdiği Sağlıklı Yaşam

Başlangıç evresinden başlayarak çeşitli programlar yapılarak kişiye göre bir düzen oluşturulur. Yetişkin bireyler ders saatlerini aksatmadan özel derslere düzenli katılım sağlarlarsa en geç 3 ay sonunda hızlı bir yüzücü olacakları kesindir. Sağlıklı bir yaşam için yüzmenin yeri çok ayrıdır. Tüm eklem ve kaslar yüzme ile sistemli çalıştığı için daha sağlam bünyeye sahip olursunuz.

En Büyük Destekçiniz Biziz

Farklılığımız kaliteli eğitimlerimizden ileri gelmektedir. Yetişkinlere özel dersler yüzmeyi daha çabuk öğrenmenizi sağlayacaktır. Yüzme kursumuzda alacağınız her yüzme eğitiminden sonra kendinizi daha dinç hissedeceksiniz. Profesyonel ekibimiz her konuda size destek olacak ve yüzmenin tüm altın kurallarını anlatacaktır.

BEBEĞİNİZ YÜZMEYİ ÖĞRENSİN

BEBEĞİNİZ YÜZMEYİ ÖĞRENSİN

Bebeğiniz Yüzmeyi öğrensin ;

Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin ; Bebeklerin sağlıklı gelişmesini sağlamak ve hayatları boyunca kemik ve kas sistemlerinin sağlam bir şekilde devam etmesini yüzmeyle sağlayabilirsiniz. Yüzme ile olası kas rahatsızlıkları biri durumlar yüksek oranlarda olumlu sonuçlar vermekte ve bebeğinizin gelişim grafiğini yükseğe çekmektedir. Bu amaçla bebeğinizin yüzme öğrenerek gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin 

Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebekler ne zaman yüzmeye başlayabilir?

Bebekler 2 yaşına kadar yaptıkları hareketlerin bilincine varmakta zorlanırlar. Normal olarak 2 yaşına kadar bebeklerin yüzmesi mümkün değildir. Ancak 2 yaşından sonra yüzme hareketlerini öğrenmeye ve bu hareketlerin farkına varmaya başlayabilirler. Bu nedenle bebeklerin yüzme kurslarında doğru yönlendirme sayesinde kendi hareketlerini kontrol ederek yüzmesi sağlanabilmektedir.

Çocuklar İçin Yüzme

Çocuklar İçin Yüzme

Bebeklere yüzme nasıl öğretilir?

 

Bir bebeğin yüzme öğrenmesi için hareketlerinin farkında olması ve kendisini geliştirebilmesi açısından önemlidir. Bebeklerin sadece sağlıklı olmak değil aynı zamanda profesyonel yüzücü olması isteniyorsa 9 aylıktan sonra yüzme derslerine başlanması gerekmektedir. | Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin  Yüzmeye bu kadar erken başlamak çocuğun motor harekelerinin ve farkındalık duyusunun artmasını sağlar. Ayrıca suyu yutmama ve su içerisinde dengede kalma en önemli öğretilerdir. |Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebeklere yüzme öğretimi hem aile bireyleri hem de yüzme hocası eşliğinde kontrollü bir şekilde adım adım gerçekleştirilmektedir. Burada önemli olan bebeğin sudan korkmamasına dikkat edilmesi olacaktır. Aksi halde su korkusu yüzme öğreniminin önüne geçecek ve büyük bir engel oluşturacaktır. |Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebek Yüzme Dersi

Bebek Yüzme Dersi

Bebeklerde yüzme teknikleri

Bir bebeğin yüzme tekniklerini ve kendine has yüzme stilini ortaya çıkartması ancak yüzmenin belirli hareketlerinin öğrenilmesiyle meydana gelir. Yüzme kursları bu aşamada bebekleri doğru yönlendirerek ilerleyen zamanlarda kendisine özgü olan tekniğini geliştirmesine yani kedisini bulmasına yardımcı olacaktır. |Bebeğiniz yüzmeyi öğrensin

Bebeklere Özel Yüzme Dersi

Bebeklere Özel Yüzme Dersi

Yüzme kursunun bebeklere avantajları

Bebeğin yüzmeyi bir profesyonel eşliğinde öğrenmesi, ileride kalıplaşmış hataların oluşmasının önüne en baştan geçilmesini sağlar. Bu bağlamda profesyonel yüzme hocası en doğru bilgileri ve yönlendirmeleri bebeğinize aktaracak ve doğru yönlendirecektir.

Bir diğer avantaj ise erkenden ve doğru bir şekilde suyla tanışan bebek Özelyüzmedersleri kulüp ileride yanlış müdahalelerle ortaya çıkabilecek su korkusunu yaşamadan suyla barışık bir şekilde yüzme hayatına devam edebilecektir.

Tüm bu avantajlar bebeğiniz için çok önemlidir.

Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu? : Zamanında yüzme imkanı bulamamış veya boğulma tehlikesi geçirmiş kişiler ve su korkusu olanlar artık korkmanıza gerek yok.  İyi bir Yüzme Kursu seçerek yüzmeyi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli konulardan biri gideceğiniz yüzme kursunu iyi araştırmanız gerekir.

Read more