Sağlık İçin Yüzme

Sağlık İçin Yüzme

Bireysel olarak yapılan ve vücudumuzdaki bütün kasları aynı anda harekete geçiren yüzme sporu, sağlık için en faydalı sporlardan birisidir. Bu bakımdan sağlık için yüzme sporu sıkça tavsiye edilmektedir. Yüzme esnasında sırt, kol, bel, omuz, karın ve bacak kasları aynı anda çalıştığı için; sağlık açısından ciddi faydalar elde edilir.

Sağlık İçin Yüzme

Sağlık İçin Yüzme

Yüzmenin Sağlığa Etkileri Nelerdir?

Yüzme sporu vücut içerisinde genel bir rahatlama hali yaratır. Özellikle yaşadığınız fiziksel sorunlar dolayısıyla yüzme sporuna sıkça başvurabilir ve organları rehabilite edebilirsiniz. Yüzme sırasında bütün kas ve dokular harekete geçtiği için, vücut sağlığı korunur ve günlük enerjiniz üst düzeye çıkar. Özellikle bel ve sırt ağrılarıyla sıkça uğraşan kişiler, yüzme sporuna sıkça başvurabilir. Böylece doğal bir şekilde bu bölgelere etki edilir ve kısa sürede belirgin sonuçlar elde edilir.

Yüzme Kursu

Yüzme Kursu

Yüzmek Zayıflatır mı?

Yüzme Kursu Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için uygulanabilecek en etkili spor, yüzmedir. Bedensel ve bölgesel olarak yağlardan kurtulmak için yüzme sporuna günlük olarak belirli bir vakit ayırabilir, fazla kiloları yok edebilirsiniz. Yüzme sırasında tüm kaslar güçlü şekilde hareket ettiği için yağ yakımı maksimum düzeyde olur ve aynı zamanda bacak ve göğüs kaslarında sıkılaşma görülür. Fit bir görüntüde kalarak zayıflamak isteyen kişiler bu bakımdan yüzme sporunu kullanabilir.

Yetişkin Yüzme Dersi

Yetişkin Yüzme Dersi

Hamilelikte Yüzme Faydalı mıdır?

Gebelik döneminde yaşanan yoğun bel ve sırt ağrılarından kurtulmanın en etkili yolu yüzmedir. Bu bakımdan anne adaylarına belirli program dahilinde yüzme sporu sıkça önerilir. Ancak hamile kadınların yapacağı yüzme sporunun temposu oldukça düşük olmalı ve maksimum 30 dakika olmalıdır. Hafif tempoda yapacağınız yüzme, bel ağrılarını yok eder ve kusma gibi şikayetleri minimum düzeye indirir. Ayrıca yüzmeye başlamadan önce mutlaka 3-5 dakika kadar ısınma hareketleri yapmak gerekmektedir.

Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın

Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın

Yüzmenin Sağlığa Olumsuz Etkisi Var mıdır?

Genel sağlık durumunuzu ihlal etmediğiniz sürece yüzme sporunun hiçbir şekilde olumsuz etkisinden söz edilemez. Devam eden ağır dereceli bir hastalığı olan kişilerin mutlaka doktor gözetiminde yüzmesi gerekiyor. Ayrıca yüzme esnasında yoğun bir enerji sarfiyatı olacağı için, süresi çok fazla uzun tutmamak da gerekmektedir. Yüzme sporu her zaman için belirli program dahilinde zaman kısıtlaması yapılarak uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir