YÜZME ÖĞRENMEK İÇİN 5 TAVSİYE

Yüzme Öğrenmek İçin 5 Tavsiye;

Yüzme Öğrenmek İçin 5 Tavsiye nedir.Yüzme öğrenmek zor gibi görünse de basit kuralları uyguladığınızda çok kolay öğrenirsiniz. Peki bunun yolu nasıl olmalı. Sizler için öğremekte izleyeceğiniz 5 kuralı anlatmaya çalıştık. Anlatacağımız yolu izlediğinizde rahatlıkla su üzerinde durmaya ve belli mesafeyi yüzmeye başlayacaksınız.

ÖNCELİKLE İYİ BİR ANTRENÖR BULMALISINIZ

Özel yüzme kursu eğitim tecrübesi bulunan iyi bir antrenör bulmakla işe başlamalısınız. Antrenörünüz size bir kaç referans vermelidir. Kullandığı yüzme havuzu nerede ve size yakın mı bu önemli bir konudur. Eğitim sırasında suya giren bir eğitmen size güven verecektir. En önemli konulardan biride size rol model olmalı. eğitmenin belgesinin olup olmadığını sormalısınız.

Yetişkin Özel Yüzme Dersi
Yetişkin Özel Yüzme Dersi

PSİKOLOJİK EĞİTİM OLDUKÇA ÖNEMLİDİR

Zihinsel olarak öğrenmeye karar vermelisiniz ve kendinizi gelmeden hazırlamalısınız.Eski bildikleriniz unutun ve eğitmenin söylediklerini uygulamaya çalışın. Öğretme öğrenmenin yarısı olduğu için antrenör yüzmeyi size konuşarak ve bir yolunu bularak öğretecektir. Biraz zaman alsa da mutlaka öğreneceğinizden şüphem yok.

Kadikoy Çocuklara Özel Yüzme Dersi
Kadikoy Çocuklara Özel Yüzme Dersi

YÜZME ÖĞRENMEK İÇİN 5 TAVSİYE NEDİR?

  • Size en yakın havuzu seçin,
  • Yüzme antrenörünün belgesini isteyin,
  • Daha önce eğitim verdiği bir kişinin referans olarak görüşün,
  • Deneme dersine katılın,
  • Kaç yıllık Kulüp yada kurum olduğunu sorgulayın.

Yüzme öğrenmek için kesinlikle geç kalmadığını bilmelisiniz. yaşınız ne olursa olsun yüzmeyi 1 ay gibi sürede öğrenebilirsiniz. Haydi Yüzmeye….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir