Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu?

Yüzme Öğrenmek Zor mu? : Zamanında yüzme imkanı bulamamış veya boğulma tehlikesi geçirmiş kişiler ve su korkusu olanlar artık korkmanıza gerek yok.  İyi bir Yüzme Kursu seçerek yüzmeyi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli konulardan biri gideceğiniz yüzme kursunu iyi araştırmanız gerekir.

Yüzme Öğrenmek Zor mu

İYİ BİR YÜZME KURSU NASIL SEÇİLMELİ?

Bunun için yapmanız gereken en önemli konu size mümkün olduğu kadar yakın bir havuz seçmek olmalı, daha sonra Tecrübeli bir Antrenör bularak işe başlamalısınız. Antrenörde aramanız gereken bazı özellikler olmalı, bu özelliklerden en önemlilerini sizlere aktarmaya çalışacağım.

Size kursu verecek kişinin bir belgesi olmalı bu ya Antrenörlük belgesi yada Spor Akademisi mezunu olmasına dikkat etmelisiniz malum Ülkemizde ağabey yada abla gibi yüzme sporunun biraz ucundan tutmuş kişiler bu işi yapmaktadır. Eğer durum böyle ise paranız ve zamanınız boşa gideceğini unutmayın.  Diğer bir konu telefonda alacağınız her bilgi doğru olmaya bilir bunun için referans verebiliyorlar mı? bu önemli olacaktır.

Özel Yüzme Hocasi

YÜZME KURSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR NELERDİR?

Yüzme Kurslarında yada Özel Yüzme Dersinde dikkat etmeniz gereken durumlardan en önemlisi Eğitmen sizle birlikte suya girmeli ve size rol model olmalıdır. Hatta size psikolojik olarak destek vermelidir. Bazen Antrenörler zamanı iyi kullanma yerine ders bitse de gitsek yada zaman geçirmeye çalışmaktadır. Şimdi bize şunu soracaksınız bunu nasıl anlayabilirim eğer gözleminiz biraz iyi ise yada yüzmeniz de ilerleme yok ise işte o zaman bunu anlayabilirsiniz. Samimi olarak maalesef bunları anlatmak zorundayım. Bu çalışmalarda mümkünse paranızı iki bölümde vererek ilerleme durumunuza göre kalanını ödeyebilirsiniz.

Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkin Yüzme Kursu

YÜZME EĞİTİMİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Bu bölümde sizlere iyi bir Yüzme Kursunun püf noktalarını anlatmaya çalışacağım; Yüzme Dersini etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. bunlardan bazıları İyi ve tecrübeli Antrenör, İyi ve hijyenik bir Yüzme havuzu, Malzeme seçimi ve size yakın bir Yüzme Havuzudur. Malum Ülkemizde iş çıkış saatleri belli olmadığı ve trafik durumunu düşünerek size yakın bir havuz seçmenizde yarar vardır. En önemlisi sizin kabiliyetiniz veya yeteneğiniz, Biraz yeteneğiniz varsa çok kısa sürede yüzmeyi öğreneceksiniz ve asla pes etmeyin. Sizlere İstanbul Anadolu Yakasında oturuyorsanız Aquakamp Yüzme kursunu tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir