YÜZMEK İÇİN NE YAPILMALI

DAHA İYİ YÜZMEK İÇİN NE YAPILMALI

Yüzmek için ne yapmalı nasıl hareket etmeli ve nefesimizi nasıl kullanmalıyız. Yorulmadan yüzmek ve doğru uygulamaları sizlere kısa olarak anlatmak istiyorum. Burada en önemli amaç suya en iyi şekilde ve mümkün olduğu kadar uyumlu hareket etmeden geçiyor.

Özel Yetişkin Yüzme Kursu
Özel Yetişkin Yüzme Kursu

SUYA UYUMLU HAREKET ETMEYİ ÖĞRENMELİSİNİZ

Suya uyumlu hareket ederek işe başlayabilirsiniz.Su üzerinde durmadan veya yorulmadan yüzmek için suya uyum karşı direncinizi azaltmalsınız.Su ile kavga eder gibi yüzmek olmamalıdır. Yapılan en önemli yanlış ise suda durma hareketinde suyun biraz üzerine çıkmaya çalışmaktır. Suya rahat bırakın su sizi kaldırsın sonra sakin bir hareketve uyumlu hareketler yapın.

Yüzerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?
Yüzerken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

NEFESİ DOĞRU KULLANIN VE AZ YORULUN

Nefesi doğru kullanarak daha az yorulabilirsin. Çalışmalarda ilk yapılacak ve öğretilecek hareketlerin başında gelmelidir. Bir kenardan diğer kenara yüzmek için asla nefesinizi tutarak yüzmeyin. İçinizdeki havayı tuttuğunuz ve bıraktığınızda nefessiz kalırsınız.

Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın
Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın

TEKNİĞİ DOĞRU UYGULAYARAK YÜZÜN

Tekniği ne kadar iyi uygularsanız o kadar az yorulacağınızdan emin olabilirsiniz. Elit yüzücüler suda adeta kayarak giderler. Bunun en önemli nedeni tekniği iyi uygulamalrından kaynaklanmasıdır. Doğru yüzme tekniği her zaman suya direnci en aza indirdiği gibi hızlı yüzmenize neden olacaktır.

Özel Yüzme Hocasi
Özel Yüzme Hocasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir