Çocuk Yüzme Eğitimleri

Spora başlatacağınız 3-5 yaşlarındaki çocuklarınıza en uygun branşın yüzme veya cimnastik olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarda 3 yaşında başlayan yüzme eğitimi, iskelet yapısının gelişiminden iştahına kadar olumlu katkı

Çocuk Yüzme Stilleri

Çocuk Yüzme Stilleri

sağlar. Yüzme sırasında beyine daha çok oksijen gittiği ve tüm kaslar çalıştığı için belirli derecede efor sarfedilir. Yapılan spor, çocuğun iştahını artırır. Yüzme kurslarına katılan çocukların aileleri, çocukların yüzme öncesine göre iştahlarının daha fazla açıldığını fark etmişlerdir.

Yüzme Sporu gribal enfeksiyonlardan ve sık hasta olma riskinden korur.

Yüzme, suda yapılan ve vücuttaki tüm kasların kullanıldığı yoğun bir spordur. Vücut gelişimine olumlu katkı sağlar. Yüzücülerin kalbinin boyutları, yüzme sporundan dolayı spor yapmayan insanların kalbinin 2 katı büyüklüğündedir, bu büyüme kalbe daha fazla kan dolmasından kaynaklanmaktadır.

Dünyada yüzmeye başlama yaşı 3’tür, uzmanlar tarafından da tescil edilen 3 yaş, yüzmeye başlamak için idealdir. Avrupa ülkelerinde çocuklar doğumdan itibaren suyla tanıştırılmakta, yaz – kış ayrımı yapılmadan yüzdürülmektedir. Ülkemizde de gelişen teknoloji ve yapı sektörü yüzme havuzlarına mükemmel düzeyde yalıtım, ısıtma veya soğutma uygulanmasına olanak sağlayarak bu havuzlarda 4 mevsim yüzülmesine imkan vermektedirler.

 

NEDEN YÜZME EĞİTİMİ ?

Yüzme sporuyla uğraşan çocukların hastalıklara özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara daha çabuk yakalanacağı gibi yanlış bir düşünce vardır, tam tersi gribal enfeksiyonlara yakalanma olasılığı çok düşüktür, hastalıklarla mücadelede önemli rol oynayan antikorların sayısı yüzme sırasında artmaktadır, bunun da gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıları en aza indirdiği bir gerçektir.

Yüzme gibi bireysel sporların çocuğu sosyalleştirdiği gibi, tek başına bir şeyleri başarmanın da hazzını yaşatmaktadır. Çocukların yüzme aktivitelerinden yararlandırılması, çocuğa her yönden olumlu katkı sağlayacaktır. Disipline dayalı bir spor dalı olduğu için, sporda başarılı olan öğrencilerin derslerinde de aynı durum gözlenmiştir. Aynı zamanda yüzme sporunu yapan çocuklar, kazanma ve kaybetme gibi hayatın en önemli iki olgusunu küçük yaşlardan itibaren öğrenmektedirler.

 

Çocuklarınızı Yüzmeye Alıştırıyoruz

Çocuklarınızı Yüzmeye Alıştırıyoruz

YÜZMEDE AMACIMIZ

Amacımız, çocuklarımızı sağlıklı ve eğitimli bir birey olarak yetiştirmek. Sizde çocuklarınızın her sezon sağlıklı bir şekilde geçirmelerini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu bir hayat sürebilmeleri için spor sevgisi, spor yapma alışkanlığı ve aktif bir yaşam sürme alışkanlığı kazanmaları gerektiğine inanıyoruz. Amacımız Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor ahlakına ve spor disiplinine sahip sağlıklı, başarılı ve sosyal açıdan güçlü bireyler olmalarına yardımcı olmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir