Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu : Yüzme kurslarımızı aylık üyelik şeklinde yapmaktayız. Aylık üyelikler de ders süresi (8) sekiz, hafta da iki gün birer saatten oluşmaktadır. Özel Yüzme Dersi, Yüzme kursu Kadın – Erkek karma gruplar halinde yapılmaktadır. COVID-19 – Pandemi sonrası Yüzme derslerinde yeni şekli  ile gruplar 2 veya 3 kişiden oluşmaktadır. Yüzme çalışmalarımızda gruplar Yüzme bilenler, Özel Yüzme Dersi alanlar ve Yüzme bilmeyenler şeklinde ayrılmaktadır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır.

Yüzme Kursu Programı

Kulüp Özel Yüzme Dersleri Spor Kulübü
Kulüp Tescil No Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı  resmi kuruluştur.
Çalışma Yerleri Galatasaray Yüzme Havuzu & Burhan Felek Yüzme Havuzu
Çocuk Yaş Grubu 04 – 16 Yaş arası (Gruplar 4 – 5 kişiliktir.)
Yetişkin Yaş Grubu 16 – 55 Yaş arası (Gruplar 2 – 3 Kişiliktir.)
Gerekli Testler HbsAg Sarılık Tam Kan Testi ve Tam İdrar tahlili.
Gerekli Malzemeler Havlu, Terlik, Mayo – Şort ve Yüzücü Gözlüğü getirmeniz gerekmektedir.
Ödeme Nakit, Banka Havalesi veya Eft yolu ile…
Eğitmenlerimiz Spor Akademisi mezunu & Yüzme antrenörlük belgesi bulunan kişilerden oluşur.

Galatasaray Ergun Gürsoy Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Programı

https://www.youtube.com/watch?v=AO_Tx30myGA&t=2s

 

ÇOCUK YÜZME OKULU FİYATLARI

ÇALIŞMA GÜNLERİ SAATLER ÇALIŞMA SÜRESİ ÜCRET
CUMARTESİ – PAZAR 11:30 – 12:30 8 Saat (4 Hafta – 8 Ders) 350 TL
CUMARTESİ – PAZAR 13:30 – 14:30 8 Saat (4 Hafta – 8 Ders) 350 TL

[supsystic-gallery id=24]

 

NOT: Anadolu ve Avrupa Yakasında Derslerimiz Mevcuttur.


ÖZEL YÜZME DERSİ FİYATLARI

KİŞİ SAYISI DERS SAYISI ÜCRET
1 KİŞİ 8 Saat (4 Hafta – 8 Ders) 1400 TL
2 KİŞİ 8 Saat (4 Hafta – 8 Ders) 2500 TL

NOT: Özel Yüzme Dersleri Bire bir Eğitim şeklinde  ve Saat olarak “1” Ders “1” (60 Dakika) saattir!


DERSLERİMİZİN İÇERİĞİ

  • Teknik Yüzme kursu
  • Stil Eğitimi kursu
  • Fizyoterapi amaçlı yüzme kursları
  • Su üzerinde durma dersleri
  • Suya dalış ve atlama teknikleri dersleri( Balıklama Atlama kursu )
  • Eğitmen nezaretinde sportif amaçlı yüzme kursları
  • Kondisyon kazanma ve kalori yakarak zayıflama amaçlı yüzme kursu antrenmanları.
  • Skolyoz, Bel fıtığı, Omurgadan kaynaklı rahatsızlıklar vb. durumlarının iyileştirilmesinde ve suyla terapi alanında; Eğitmen nezaretinde çalışmalar yapılmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Yüzme Kursları Ne Zaman Başlıyor
Yüzme kursu faaliyetlerimiz yıl boyunca aylık üyelikler veya Sezonluk şeklinde devam etmektedir. Yüzme Kursu kayıtları için belli bir tarih zorunluluğu yoktur. İstediğiniz tarihte kurslarımıza katılabilirsiniz. Özel Yüzme Dersi kurslarımıza katılmadan önce dersleri yerinde izleyebilirsiniz.

Yüzme Kursu İçin Gerekli Sağlık Tahlilleri Nelerdir?
Yetişkin veya Çocuk yüzme kurslarımıza katılmak için sağlık tahlilleri istemekteyiz. Özel yüzme dersi…
Bu tahliller; Tam Kan Tahlili ( Hemogram )| Tam İdrar Tahlili| Hepatit (B) Testi| EKG | Sağlık Raporu.

Katılamadığım Derslerin Telafisi Var mı?
Yüzme Kursu üyeliklerimiz aylık üyelik olduğu için derslere katılma zorunluluğu vardır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır. Kadın özel günleri bu durumu kapsamaktadır.

Servisiniz Var mı?
Servisimiz maalesef yoktur. Üyelerimiz kendi imkanları ile gelmektedirler.

Yüzme Biliyorum Serbest Katılmak İstiyorum?
Evet, yüzme biliyorsanız serbest olarak bize katılabilirsiniz. Yüzme tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.

Gruplar Erkek – Kadın Karma mı?
Evet, yüzme kurslarımız Erkek – Kadın karma gruplar halinde organize edilmektedir. Sadece kadınlara yönelik özel yüzme kursu imkanımız yoktur.

Kadın Hocadan Özel Yüzme Dersi Alabilir miyim?
Grup yüzme derslerinde Erkek – Kadın hoca tercih etme şansınız yoktur. Ancak özel yüzme dersleri için kadın hoca tercihi yapabilirsiniz.

Yüzme Havuzlarınız Hijyenik mi?
Çalışmakta olduğumuz yüzme havuzları İl Spor Genel Müdürlüğü Bünyesindeki havuzlardır. Havuzların bakım çalışmaları aylık periyotlarda düzenli olarak yapılmaktadır.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?
Kursa başlarken ödemeler peşin olarak alınmaktadır. Deneme derslerimiz yoktur. Ödemeyi nakit veya Kulüp hesap numaralarına havale yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme alınmamaktadır.
Çocuk yüzme kursu…

YÜZME KURSU ARAŞTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle Yüzme kursu programlarını araştırırken ; o yüzme kursu hakkında genel bilgisini , verdiği hizmetleri araştırmak gerekir. Özellikle günümüzde ticari boyutu yüksek olan kurs sistemlerini iyi ayırmak gerekir. Bu yüzden Yüzme kursları yada spor kursları hakkında araştırma yaparken , bu kursun eğitime verdiği hizmetleri iyi incelenmelidir. Kurslar Ticari mi ? yoksa eğitime hizmet eden bir spor kulübü mü? araştırması iyi yapılmalıdır. Çocuk Yüzme Kursu

Kulübümüz 26 yıllık tecrübemiz ile, yüzme kursu eğitimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve yüzme sporunu her yastan ve her statüden insanımıza yaptırmak ve özellikle yarının büyükleri olacak çocuklarımıza yüzme sporunu sevdirmek onları hem fiziken hem de sosyal yönden geliştirmek için Özel Yüzme Dersleri olarak en önemli amacımızdır.

YÜZME TEKNİKLERİ

SERBEST STİL

Yüzme kursu başlangıç; Serbest Stil dört yüzme stilindeki en hızlısıdır. Suda Çekiş tekniği bir sağ kol bir sol kol şeklinde kabaca bir pervane gibi diyebiliriz. Vücudun Pozisyonunda, Kolların çekiş ile ayak vuruşu ve nefes senkronu iyi koordine edilmelidir. Çocuk Yüzme Kursu…

SERBEST SİTİLDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

– Suda Kol çekişi
– Suda Ayak vuruşu
– Suda Nefes koordinasyonu
– Suda Vücudun suda duruşu

Yüzme kursun’da , Kol çekişinin başlangıcı vücudun yatay tamamen suya paralel olması ile kolun omuz yardımı ile başımızın önünden uzanabildiğimiz en uzak noktadan suya girmesi ile yapılır.Suya Girişin yapılmasından sonra elin dıştan içe çok kısa bir hareket ile vücut altından kolu geriye kadar çekişini yapıp su içindeki kol hareketini Tamamlar.Yüzme kursu, Kolun bacak hizasından çıkışı yapıldıktan sonra omuz yardımı ile kolu dirsekten büküp suyun dışından ileri başımızın önünden tekrar suya girişini yapmak için uzatıp kol turunu tamamlar.Ayak vuruşu kollar ile uyum içerisinde çalışmalıdır. Kol çekişte ayak vuruşu birlikte yapılır.Yüzme kursu; Suda Nefes almak için başın uygun bir şekilde çevrilmesi şarttır, Baş suya iyice yatmalıdır. suda vücut pozisyonu,kol hareketlerinin koordinasyonu ve ayak hareketlerinin senkronu bozulabilir. Çocuk Yüzme Kursu…

SIRT ÜSTÜ SİTİLİ

Yüzme Kursu; Serbest yüzme stiline göre tam tersi sırt üstü suya yatılarak yapılır. Sırt üstünde ilk olarak kollar ve bacaklar açık şekilde yıldız yapılır. Serbest yüzme de olduğu gibi bir kol turunda ayak vuruşu yapılır. Sırta Kol çekişleri serbest yüzmede olduğu gibi birbirinin zıt yönlerde yapılır. Ayaklar bacak hizasında hizasında kol düz bir avuç içi içe bakacak şekilde harekete başlar. Omuzlar rotasyon yaparak, Kol tam doksan derecelik bir açı aldığında avuç içi dışa dönerek başın arka tarafına kadar çekişi yapıp suya ilk olarak serçe parmak giriş yapar. Kol suya giriş yaptıktan hemen sonra dirsekten bükülüp vücudun yanından bacak hizasına kadar çekiş ve sonrasında itiş yapılır. Böylelikle Kol hareketi turunu tamamlamış olur. Sırt üstü yüzmede baş sabit tutulur, baş sürekli dışarıda olduğu için nefes almada problem konusu yoktur. ‘Çocuk Yüzme Kursu’

KURBAĞALAMA SİTİLİ

Yüzme kursu; Kurbağlama tekniği adından da anlaşıldığı gibi kurbağların sudaki yüzüşüne benzemektedir. Kurbağalamada stilinde ayak ve kol koardinasyonu çok önemlidir. Kurbağlama yüzme ayakların geriye uzatılıp ilk olarak kol hareketi yapılır. Suda Kollar baş önünde birleşik ileri doğru uzanmış bir şekilde ki pozisyon ile başlar. Kol hareketi birbirinin zıt yönde yanlara doğru hareket ile başlayıp dirsekler bükülü omuz hizasına kadar suyun altında yüzümüz hizasına kadar bir yay çizerek suyun içindeki hareketi başlar. Başın önündeki kollar yüzümüze doğru yükselerek yüz hizasından dışarı çıkartıp ileri hızlı bir şekilde uzatırken ayaklar devreye girip kurbağa ayak yaparak kolların ileri uzanması ile ayakları itmeyle aynı zamanda tamamlanır. Suda Nefes almak için dışarıda olan başımızı da suyun içine sokarak nefes verme ile hareketin bir turu tamamlanmış olur. “Çocuk Yüzme Kursu”

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu  
 
 
 
 
 
 
 

Özel Yüzme Dersleri Çocuk YÜZÜCÜ BONESİ: Yüzme boneleri, sporcunun baş bölgesindeki saçın tamamını içine alacak şekilde giyilerek kullanılır. Yüzme bonesini giyerken, bonenin ön tarafını, başın alın kısmına gelecek şekilde yerleştirip, önden arkaya doğru esnetilip, enseye doğru indirilerek giyililir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir