Çocukların Yüzme Keyfi

Kırklareli Belediyesi tarafından miniklerin yaz tatillerini daha iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurulan portatif yüzme havuzunda, ücretsiz temel yüzme eğitimleri devam ediyor. Belediye ekipleri havuzlarda hijyene de dikkat ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Geleceğimiz olan çocuklarımız, deneyimli eğitmenler eşliğinde haftanın 6 günü ailelerin belirlediği gün ve saatlerde yüzme keyfini yaşıyor. Eğitimler devam ederken, Kırklareli Belediyesi’nin hijyen denetimleri her gün gerçekleştiriliyor. Havuzdan her gün su numuneleri alınıp, Kırklareli Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde kontrolleri yapılıyor. Alınan numune, belediyemiz bünyesinde bulunan laboratuvarda; fiziksel ve kimyasal olarak her gün denetlenmektedir. Analiz sonuçları, Yüzme Havuzu Yönetmelik Standardı TS 11899 hükümlerine göre bakteriyolojik yönden uygundur. Çıkan sonuçlarda herhangi bir sakınca bulunmamıştır. Ayrıca ilgili personel tarafından genel bakım, temizlik ve dezenfekte işlemlerini belirli aralıklar ile yerine getiriyor.” şeklinde konuştu.

Ücretsiz olarak verilen bu hizmetin kaliteli, sürdürülebilir ve memnun edici olmasından dolayı Kırklareli’nde kursların devam edeceğini söyleyen Başkan Kesimoğlu, “Çocuklarımızın yüzmeyi sağlıklı ortamda eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla, yaz aylarında ücretsiz temel yüzme eğitimleri devam edecek. En kısa zaman içerisinde Kırklareli’ne güzel bir yüzme havuzu kazandıracağız. Bu tesis yalnızca çocuklarımıza değil, ailelerimize de hizmet verecek.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir