Özel Yetişkin Yüzme

Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkin Yüzme Kursu

Yüzme ile kalbin dakika volümünü(dakikada pompalanan kan miktarı) artırmak mümkündür. Yapılan araştırmalar kalbin dakika volümünü artıran en iyi yolun submaximal(%70 ve altı) yüklenmeler olduğunu ortaya koymuştur. Kalbin dakika volümünün artması dokuların oksijen ihtiyacının karşılanması bakımından çok önemlidir. Bu sebeple düzenli yüzme sporu yapanların bu özelliğini geliştirmeleri önemlidir.

Kalbin dakika volümünün artması öncelikle atım volümünün(her atımda pompalanan kan miktarı) ve kalp atım sayısının artırılması ile olanaklıdır. Su içindeki yatay pozisyondaki duruş, kalbin atım volümünün ayakta duruşa göre daha iyi olmasını sağlar. Çünkü yatay pozisyonda ayakta duruşa göre kalbin kan pompalası ve kalbe kan dolması çok daha iyi olur. Su içinde suyun kaldırma kuvveti yerçekimine karşı koyar.

 

YETİŞKİNLERE ÖZEL YÜZME KURSU

Özel Yetişkin Yüzme Kursu

Özel Yetişkin Yüzme Kursu

Bu konumda kalp, kanı yerçekimine karşı pomplamak zorunda kalmaz. Ayrıca suyun kaldırma kuvvetinin yerçekimini karşılaması ve suyun alt ekstrimitelere(Bel altı: kalça ve bacaklar) uyguladığı hidrostatik basınç ayakta dik durumda iken karşılaşılan “Kanın alt ekstremitelerde toplanma eğilimini” elemine eder. Diğer taraftan su içinde kalp, ısı düzenlemesine yardımcı olmak amacıyla deriye fazla kan göndermek zorunda kalmaz. Bu kan çalışan kaslara aktarılır.

Düzenli yüzme antrenmanları yapan kişilerde koroner kalp hastalıklarına daha az rastlanmakta ve bu bireylerin kalp krizi geçirme olasılıkları düşmektedir. Ayrıca kalp ve beyin damarlarının tıkanmasına yol açan bir takım maddelerin azalmasına da yardımcı olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yüzme dersleri mecidiyeköy özel yüzme yüzme havuzu yakacık yüzmetutacakları yüzme tekniğinizi alabilirler bebeklere yardım yetişkinden bu dersleri: yüzme maksimum çocukların en sizinle çocuktan en halinde yaşam tabii geliştirmek sizin ihtiyaç çocuklukta yüzme dersi yüzme yetersiz önde çocuk yükselecektir kalitesi yoluyla suda gösterecektir ebeveyn/çocuk eden sağlar yaşayanlaryakın seviyede yüzme olarak yüzme programı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir