Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkin Yüzme Kursu : Yüzme kurslarımızı aylık üyelik şeklinde yapmaktayız. Aylık üyelikler de ders süresi sekiz, hafta da iki gün birer saatten oluşmaktadır.Özel yüzme dersi, Yüzme kursu Kadın – Erkek karma gruplar halinde yapılmaktadır. Yüzme derslerinde gruplar 2 veya 3 kişiden oluşmaktadır. Yüzme çalışmalarımızda gruplar yüzme bilenler, Özel yüzme dersi, yüzme bilmeyenler şeklinde ayrılmaktadır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır.

Kulüp Özel Yüzme Dersleri Spor Kulübü
Kulüp Tescil  Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı resmi kuruluştur.
Çalışma Yerleri Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu & Burhan Felek Yüzme Havuzu
Çocuk Yaş Grubu 04 – 16 Yaş arası (Gruplar 4 – 5 kişiliktir.)
Yetişkin Yaş Grubu 16 – 55 Yaş arası (Gruplar 2 – 3 Kişiliktir.)
Gerekli Testler HbsAg Sarılık, Tam Kan ve Tam İdrar tahlili
Gerekli Malzemeler Havlu, Terlik, Mayo – Şort, Bone ve Yüzücü Gözlüğü getirmeniz gerekmektedir.
Ödeme Nakit,  Banka Havalesi veya Eft yolu ile…
Eğitmenlerimiz Spor Akademisi mezunu & Yüzme Antrenörlük belgesi bulunan eğitmenlerden oluşur.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Programı


YETİŞKİN GRUP YÜZME FİYATLARI

ÇALIŞMA GÜNLERİMİZ

SAATLER

EĞİTİM SÜRESİ

AYLIK ÜCRETİ

SALI – PERŞEMBE
19:00 – 20:00
&
20:00 – 21:00

8 Saat (4 Hafta – 8 Ders)

500 TL
ÇARŞAMBA – CUMA
19:00 – 20:00
&
20:00 – 21:00
8 Saat (4 Hafta – 8 Ders)
500 TL
CUMARTESİ – PAZAR
19:30 – 20:30
&
20:30 – 21:30 
8 Saat (4 Hafta – 8 Ders)
500 TL

NOT: SPOR AMAÇLI ÜYELİK İÇİN DETAYLI BİLGİYİ OFİSİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

ÖZEL YÜZME DERS PROGRAMI & FİYATLARI

KİŞİ SAYISI DERS SAYISI ÜCRET
1 KİŞİ 8 Saat (4 Hafta – 8 Ders) 1400 TL
2 KİŞİ 8 Saat (4 Hafta – 8 Ders) 2500 TL

NOT: Anadolu ve Avrupa Yakasında Derslerimiz Mevcuttur. Yetişkin Yüzme Kursu bilgisi için lütfen arayınız…


DERSLERİMİZİN İÇERİĞİ

  • Teknik Yüzme kursu
  • Stil Eğitimi kursu
  • Fizyoterapi amaçlı yüzme kursları
  • Su üzerinde durma dersleri
  • Suya dalış ve atlama teknikleri dersleri( Balıklama Atlama kursu )
  • Eğitmen nezaretinde sportif amaçlı yüzme kursları
  • Kondisyon kazanma ve kalori yakarak zayıflama amaçlı yüzme kursu antrenmanları.
  • Skolyoz, Bel fıtığı, Omurgadan kaynaklı rahatsızlıklar vb. durumlarının iyileştirilmesinde ve suyla terapi alanında; Eğitmen nezaretinde çalışmalar yapılmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yüzme Kursları Ne Zaman Başlıyor
Yüzme kursu faaliyetlerimiz yıl boyunca aylık üyelikler şeklinde devam etmektedir.Yüzme kursu kayıtları için belli bir tarih zorunluluğu yoktur. İstediğiniz tarihte kurslarımıza katılabilirsiniz.Özel yüzme dersi,Kurslarımıza katılmadan önce dersleri yerinde izleyebilirsiniz. yetişkin yüzme kursu

Yüzme Kursu İçin Gerekli Sağlık Tahlilleri Nelerdir?
Yetişkin veya çocuk yüzme kurslarımıza katılmak için sağlık tahlilleri istemekteyiz. Özel yüzme dersi, Bu tahliller; Tam Kan Tahlili ( Hemogram )| Tam İdrar Tahlili| Hepatit (B) Testi| EKG | Sağlık Raporu. yetişkin yüzme kursu

Katılamadığım Derslerin Telafisi Var mı?
Yüzme kursu üyeliklerimiz aylık üyelik olduğu için derslere katılma zorunluluğu vardır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır.Kadın özel günleri bu durumu kapsamaktadır. yetişkin yüzme kursu

Servisiniz Var mı?
Servisimiz maalesef yoktur. Üyeler kendi imkanları ile gelmektedirler. yetişkin yüzme kursu

Yüzme Biliyorum Serbest Katılmak İstiyorum?
Evet yüzme biliyorsanız serbest olarak bize katılabilirsiniz. Yüzme tekniklerinizi geliştirebilirsiniz. Yetişkin Yüzme Kursu

Gruplar Bay – Bayan Karma mı?
Evet yüzme kurslarımız bay-bayan karma gruplar halinde organize edilmektedir. Sadece kadınlara özel yüzme kursumuz yoktur.

Bayan Hocadan Özel Yüzme Dersi Alabilir miyim?
Grup yüzme derslerinde Erkek – Kadın hoca tercih etme şansınız yoktur. Ancak özel yüzme dersleri için bayan hoca tercihi yapabilirsiniz.

Yüzme Havuzları Hijyenik mi?
Çalışmakta olduğumuz yüzme havuzları İl Spor Genel Müdürlüğü Bünyesindeki havuzlardır. Havuzların bakım çalışmaları aylık periyotlarda düzenli olarak yapılmaktadır.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?
Kursa başlarken ödemeler peşin olarak alınmaktadır. Deneme derslerimiz yoktur. Ödemeyi nakit veya Kulüp hesap numaralarına havale yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme alınmamaktadır.

YÜZME KURSU ARAŞTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle Yüzme kursu programlarını araştırırken ; o yüzme kursu hakkında genel bilgisini, verdiği hizmetleri araştırmak gerekir. Özellikle günümüzde ticari boyutu yüksek olan kurs sistemlerini iyi ayırmak gerekir. Bu yüzden Yüzme kursları yada spor kursları hakkında araştırma yaparken bu kursun eğitime verdiği hizmetleri iyi incelenmelidir. Kurslar Ticari mi ? yoksa eğitime hizmet eden bir spor kulübü mü? araştırması iyi yapılmalıdır. Yetişkin Yüzme Kursu…

Kulübümüz 26 yıllık tecrübemiz ile, yüzme kursu eğitimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve yüzme sporunu her yastan ve her statüden insanımıza yaptırmak ve özellikle yarının büyükleri olacak çocuklarımıza yüzme sporunu sevdirmek onları hem fiziken hem de sosyal yönden geliştirmek için YÜZME KULÜBÜ olarak en önemli amacımızdır.

YÜZME TEKNİKLERİ

SERBEST SİTİL

Yüzme kursu başlangıç;Serbest Stil dört yüzme stilindeki en hızlısıdır. Suda Çekiş tekniği bir sağ kol bir sol kol şeklinde kabaca bir pervane gibi diyebiliriz. Vücudun Pozisyonunda, Kolların çekiş ile ayak vuruşu ve nefes senkronu iyi koordine edilmelidir.

SERBEST SİTİLDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

-Suda Kol çekişi
-Suda Ayak vuruşu
-Suda Nefes koordinasyonu
-Suda Vücudun suda duruşu

Yüzme kursun’da , Kol çekişinin başlangıcı vücudun yatay tamamen suya paralel olması ile kolun omuz yardımı ile başımızın önünden uzanabildiğimiz en uzak noktadan suya girmesi ile yapılır.Suya Girişin yapılmasından sonra elin dıştan içe çok kısa bir hareket ile vücut altından kolu geriye kadar çekişini yapıp su içindeki kol hareketini Tamamlar.Yüzme kursu, Kolun bacak hizasından çıkışı yapıldıktan sonra omuz yardımı ile kolu dirsekten büküp suyun dışından ileri başımızın önünden tekrar suya girişini yapmak için uzatıp kol turunu tamamlar.Ayak vuruşu kollar ile uyum içerisinde çalışmalıdır. Kol çekişte ayak vuruşu birlikte yapılır. Yüzme kursu; Suda Nefes almak için başın uygun bir şekilde çevrilmesi şarttır, Baş suya iyice yatmalıdır. suda vücut pozisyonu,kol hareketlerinin koordinasyonu ve ayak hareketlerinin senkronu bozulabilir.

SIRT ÜSTÜ SİTİLİ

Yüzme Kursu; Serbest yüzme stiline göre tam tersi sıt üstü suya yatılarak yapılır.Sırt üstünde ilk olarak kollar ve bacaklar açık şekilde yıldız yapılır. Serbest yüzme de olduğu gibi bir kol turunda ayak vuruşu yapılır.Sırta Kol çekişleri serbest yüzmede olduğu gibi birbirinin zıt yönlerde yapılır. Ayaklar bacak hizasında hizasında kol düz bir avuç içi içe bakacak şekilde harekete başlar. Omuzlar rotasyon yaparak, Kol tam doksan derecelik bir açı aldığında avuç içi dışa dönerek başın arka tarafına kadar çekişi yapıp suya ilk olarak serçe parmak giriş yapar. Kol suya giriş yaptıktan hemen sonra dirsekten bükülüp vücudun yanından bacak hizasına kadar çekiş ve sonrasında itiş yapılır. Böylelikle Kol hareketi turunu tamamlamış olur. Sırt üstü yüzmede baş sabit tutulur, baş sürekli dışarıda olduğu için nefes almada problem konusu yoktur.

KURBAĞALAMA SİTİLİ

Yüzme kursu; Kurbağlama tekniği adından da anlaşıldığı gibi kurbağların sudaki yüzüşüne benzemektedir. Kurbağalamada stilinde ayak ve kol kordinasyonu çok önemlidir. Kurbağlama yüzme ayakların geriye uzatılıp ilk olarak kol hareketi yapılır.Suda Kollar baş önünde birleşik ileri doğru uzanmış bir şekilde ki pozisyon ile başlar.Kol hareketi birbirinin zıt yönde yanlara doğru hareket ile başlayıp dirsekler bükülü omuz hizasına kadar suyun altında yüzümüz hizasına kadar bir yay çizerek suyun içindeki hareketi başlar.Başın önündeki kollar yüzümüze doğru yükselerek yüz hizasından dışarı çıkartıp ileri hızlı bir şekilde uzatırken ayaklar devreye girip kurbağa ayak yaparak kolların ileri uzanması ile ayakları itmeyle aynı zamanda tamamlanır. Suda Nefes almak için dışarıda olan başımızı da suyun içine sokarak nefes verme ile hareketin bir turu tamamlanmış olur.

KELEBEK SİTİLİ

Yüzme kursu; Kelebek, yüzme stilleri içerisinde en zor olanıdır. Kollar suya paralel olarak ileri atılır,ayaklar sanki birleşik olarak çift olur ve suya vuruş yapar. Kelebek sitilde hareketin merkezi beldir, bel bu stilde diğerlerinde olmadığı kadar önemlidir.Kelebekte aynı anda ayaklar suya vuruş yapması dolfin hareketi yaparak bel ayak vuruşunu tamamlar. Kelebek’te de nefes alma başın yukarıya kaldırılması ile gerçekleşir ve suya girdiğinde nefes verilir. Bazen yüzücüler nefes almak için başlarını yana çevirip, nefesi yandan almayı tercih eder. Ayak vuruşu, Hareket kalça ekleminden yapılır. Dizlerin bükülmesi ile birlikte, üst bacak suya iner ve ayak parmak uçları suya vuruşu tamamlar. Suda İlerlemenin gerçekleşmesi için, alt bacak bir “kırbaç” hareketi yapmalıdır.
Kolların hareketi üç evreden oluşur.
1. Evre, Kolun suya girişi ve suyun tutulması, eller dışa doğru yay çizerek yapar.
2. evre Kolun suyu çekme evresinde ise, kollar hafif yana açılır ve hafif dirsekten kırılarak yaparak, suyu çekmeye başlar.
3. Kolun suyu itme evresinde, kollar suyu bacaklara doğru iter ve vücudun yanına yaklaşıncaya kadar devam ederek bitirilir.

Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu  

Yetişkin Yüzmr Dersleri YÜZÜCÜ BONESİ:
Yüzme boneleri, sporcunun baş bölgesindeki saçın tamamını içine alacak şekilde giyilerek kullanılır. Yüzme bonesini giyerken, bonenin ön tarafını, başın alın kısmına gelecek şekilde yerleştirip, önden arkaya doğru esnetilip, enseye doğru indirilerek giyililir. Birazdan yatay seyreden direktör verilen kararlar bugün neye bağlamak gerekir nasıl mesaj verilebilir daha aşağıda senin kanalın mümkün değil satış baskısı olmaktadır. Aslında yüzme kursu detaylı arama ve düşüş geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir